Vasario mėn. 23-24 d. Vilniaus licėjuje vyko „CLILiG” projektas „Metodinė-praktinė konferencija „CLILiG@Litauen – dalinimasis patirtimi ir žvilgsnis į priekį“.
Dalyviai – projekte „CLILiG – integruotas vokiečių kalbos ir dalyko mokymas(is) Lietuvoje“ dalyvaujančios mokyklų komandos (vokiečių kalbos + dalyko mokytojai). Iš Vilniaus VARPO suaugusiųjų gimnazijos dalyvavo vokiečių kalbos mokytoja metodininkė Irina Voitiuk ir dailės mokytoja Viktorija Starygina.
Konferencijoje pranešimus skaitė projekto partneriai, tokie kaip leidykla ir švietimo agentūra Eduversum (Jums žinomų žurnalų „LINGO macht MINT“ ir „LINGO GLOBAL“ leidėjai), kolegos iš Vilniaus universiteto ir Žinių ekonomikos forumo atstovai.
Paskaitą apie atnaujintas bendrąsias programas ir tarpdalykinio bendradarbiavimo vaidmenį jose skaitė ilgametė „CLILiG” projekto narė dr. Aina Būdvytytė iš Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos.
Mokyklų komandos susirinko atlikusios „namų darbus“, t.y. :
1. Mokyklos komandų pris(is)tatymas. Trukmė 1 minutė (mokykla, kiek metų mokykla dalyvauja projekte, kokių dalykų mokytojai, projekte dalyvaujančios mokinių klasės / grupės, integracijos formos – pamokos, projektai, popamokiniai būreliai…).
2. Pasidalinimas gerąja patirtimi. Pristatyti savo projekte sukauptą patirtį, darbo metodus, sukurtus darbo lapus, įdomią integruotą pamoką ir t.t. Pasidalijimas vyko ne plenumo forma, bet grupelėse (po tris mokyklas). Naudojome šiek tiek adaptuotą judrių grupelių metodą (Wirbelgruppen).
Kaip tai vyko: grupelėse po tris mokyklas, kiekviena mokykla sukauptos patirties pristatymui turėjo po 10 min. Po pirmo pristatymo grupelės nariai judėjo prie kitų mokyklų, tokiu būdu vėl susidarė naujos grupės. Grupelių sudėtis pasikeitė kelis kartus. Šio pasidalinimo formai buvome pasiruošę vizualizaciją (pvz. skaitmeninę pateiktį, darbo lapus ir pan.).
Taip pat vyko praktinės dirbtuvės, pamokų simuliacijos. Tai yra tikrai puikus būdas patiems/pačioms patirti ir panirti į temą, šiuo atveju, į integruotą kalbos ir dalyko pamoką / dirbtuves ir pajusti, kaip tai veikia.
Dirbtuvių ir pamokos trukmė – 60 min.
Skirstomės kupini entuziazmo, naujų patirčių, planų bei idėjų. Džiaugiamės smagiai, turiningai ir naudingai praleistu laiku. Dėkojame organizatorėms už visas šias patirtis ir jau fantazuojame, kaip kitąmet smagiai minėsime 10-ties metų jubiliejų.
Kalbėjo:
· Margarita Repečkienė, Goethe‘s instituto Lietuvoje Pedagoginio bendradarbiavimo, vokiečių kalbos kursų ir egzaminų programų koordinatorė, CLILiG projekto koordinatorė;
· Nijolia Buinovskaja, Goethe‘s instituto Lietuvoje Kalbos skyriaus vadovė;
· Jurgita Valentukonienė, Kauno Jono Jablonskio gimnazijos vokiečių kalbos mokytoja;
Vadovavo dainavimui:
· Žaneta Petokaitienė, Naujosios Akmenės „Saulėtekio” progimnazijos, Naujosios Akmenės Ramučių ir Papilės Simono Daukanto gimnazijų vokiečių kalbos mokytoja;
· Ilona Naglienė, Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos muzikos mokytoja;
· Choro partiją atlieka Goethes’s instituto projekto „CLILiG – integruotas vokiečių kalbos ir dalyko mokymas(is) Lietuvoje” vokiečių kalbos ir dalykų mokytojai.